Wycieczka do Albanii z Korfu. Jak wygląda krok po kroku?… sobota, 16 marca 2019

 

ALBANIA!

Albania leży rzut beretem od Korfu. Kiedy dzień jest pogodny, widać ją bardzo dokładnie z północno – wschodniego wybrzeża wyspy. Wakacje na Korfu są więc idealną okazją, żeby na jeden dzień wyskoczyć do Albanii i zobaczyć jak wygląda część zupełnie innego kraju. Czy warto? Jasne! Albania jest niesamowicie ciekawym krajem, mającym wiele do zaoferowania.

 

JAK WYGLĄDA TA WYCIECZKA KROK PO KROKU?

Naszych turystów odbieramy rano i jedziemy prosto do portu w mieście Korfu. W porcie czeka nas odprawa graniczna, po ktorej wchodzimy na prom, który płynie prosto do Agia Saranda – miejscowości, która znajduje się po przeciwnej stronie Korfu.

 

AGIA SARANDA

To właśnie Agia Saranda jest widoczna tak dokładnie po drugiej stronie północno – wschodniego wybrzeża Korfu. Agia Saranda (czyli Czterdziestu Świętych) to największe centrum turystyki Albanii. Słynie ze świetnych plaż i bardzo rozwiniętej infrastruktury turystycznej. Być może spodoba Ci się tam tak bardzo, że przyjedziesz tam na następne wakacje. 

Do Agia Saranda płynie się od 45 do 90 minut.  Pamiętaj o zmianie czasu! Czas albański jest o godzinę do tyłu w stosunku do greckiego, czyli dokładnie taki sam jak w Polsce.  Pamiętaj o tym szczególnie, kiedy załoga statku będzie ogłaszać godziny zbiórek i odpłynięcia.

Kiedy jesteś w Agia Saranda, są dwie główne możliwości spędzania czasu. Możesz zostać w mieście i samodzielnie zorganizować tam swój czas lub udać się na dodatkową wycieczkę.

Główna promenada Agia Saranda

 

JAK WYGLĄDA DODATKOWA WYCIECZKA W ALBANII?

Wsiadamy w autobus i jedziemy do Parku Archeologicznym Butrint. Cały komplekst jest wpisany na listę UNESCO. Jest to jeden z najważniejszych obiektów dla kultury i przyrody Albanii. Dziś jest wspaniale zachowany i spacerując po parku archeologicznym i jednocześnie przyrodniczym, widzisz wszystkie najważniejsze  obiekty tego terenu: starożytne miasto, jezioro i wspaniały las.

Podczas spaceru po ruinach Butrintu można zobaczyć pozostałości zabytków z różnych okresów: od okresu starożytnej Grecji, aż po zabytki które pozostawili tu po sobie Wenecjanie. Całość zwiedzasz z naszym polskim pilotem. Spacer jest niezwykle przyjemny, bo ruiny znajdują się w otoczeniu wiecznie zielonej przyrody.

Starożytny Butrint

 

Obiad w czasie wycieczki

Przed powrotem do samej Sarandy czeka nas również obiad, który w tej wycieczce wliczony jest w cenę. Obiad jest w formie bufetu. Po przerwie na lunch wracamy do samego centrum Sarandy, gdzie przed powrotem na Korfu mamy czas wolny w mieście. 

Obiad z widokiem na Sarandę

 

Co można robić w czasie wolnym w Sarandzie? Ta miejscowość jest jednym z najsłynniejszych letnich kurortów Riwiery Albańskiej. Warto udać się na spacer, kawę lub skosztować lokalnego specjału, jakim jest ciasto nazywane trillece. W Sarandzie znajduje się również plaża. W upalny dzień można więc udać się na plażowanie.

Po czasie wolnym w Sarandzie  znów wsiadamy na prom i wracamy do portu w mieście Korfu.

 

Chcesz zarezerwować tę wycieczkę lub dowiedzieć się o niej czegoś więcej?

WEJDŹ NA STRONĘ:

https://salatkapogreckuwpodrozy.pl/pl/wycieczki-rejsowe/

 

Jedna myśl nt. „Wycieczka do Albanii z Korfu. Jak wygląda krok po kroku?… sobota, 16 marca 2019

  1. Hah, spędziłam 3 tygodnie w Albanii, m.in. w Sarandzie na wyjeździe naukowym – jakieś 10 lat temu 😉 Zapamiętałam piękną przyrodę, kompletnie niezrozumiały język (nikt wówczas nie mówił tam po ang, nawet w Tiranie), bałagan (wszyscy trąbili na drogach i nikt nie używał kierunkowskazów, a na rondzie jeździli w obie strony) i bardzo niskie ceny. W Sarandzie i w Durres widać było dopiero powstającą infrastrukturę turystyczną – jestem bardzo ciekawa, jakie zmiany tam zaszły i na ile Albania się „ucywilizowała” 🙂 Bardzo dobrze wspominam tamten wyjazd, ale po powrocie do Polski miałam wrażenie, że żyję w jakimś raju 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.