Jeśli na wakacje wybierasz się na Korfu, Twój wybór to strzał w dziesiątkę! Korfu jako pierwsza grecka wyspa otworzyła swoje atrakcje dla turystów. Do dziś znajduje się w wąskiej czołówce najciekawszych miejsc Grecji, odwiedzanych najchętniej przez turystów z całego świata. Dlaczego tak jest? Na jej stosunkowo niewielkim terenie znajdują się wszelkie interesujące turystów atrakcje, ciekawe miejsca które warto zobaczyć i które powodują, że turyści na wyspie bawią się świetnie. Korfu jest uznawana za jedną z najbardziej zielonych wysp Grecji. Jej urozmaicona linia brzegowa ramuje niezapomniane widoki, a plaże są tu zróżnicowane.
Bogata przeszłość wyspy powoduje, że jest tu wiele ciekawych miejsc, a nadal żywa historia, przejawia się w codziennym życiu. Mozaika wpływów różnych kultur uwidacznia się między innymi na talerzu, bo kuchnia Korfu jest niesłychanie ciekawa. Wyspa znajduje się również w samej czołówce rankingów miejsc, do których najlepiej udać się z dzieckiem. Mimo, że co roku Korfu odwiedzają rzesze turystów, wyspa nadal zachowuje swój tradycyjny charakter. Spacerując po wielu wartych zobaczenia miejscach, można się poczuć, jakby się je dopiero co odkrywało...
Przylądek Drastis jest najdalej na północ wysuniętym miejscem na wyspie KorfuCape Drastis - jeden z najpiękniejszych widoków Korfu

Atrakcje Korfu

Największym skarbem Korfu jest to, że wyspa jest niesłychanie zróżnicowana pod każdym względem. Dlatego każdy turysta znajdzie tu atrakcje dla siebie. Wyspa słynie z zapierających dech w piersiach widoków, gdzie zieleń gajów oliwnych styka się z wszystkimi istniejącymi odcieniami błękitu morza. Warte zobaczenia widoki, spotkać tu można na każdym kroku.

Która plaża będzie dla Ciebie najlepsza?

Plaże Korfu są bardzo zróżnicowane i każdy znajdzie tu plażę idealną dla siebie. Wybrzeża z jedwabistym piaskiem, w którym niegdyś składały swoje jaja żółwice Caretta Caretta, znajdują się na południowym - zachodzie. Plaże po wschodniej stronie wyspy często są kamieniste, ale za to woda jest tam cieplejsza i to właśnie tam, w wielu miejscach widać już Albanię. Ta wyspa to raj dla osób, które cenią sobie atrakcje związane z morzem. Owiana sławą wśród turystów jest pod tym względem Paleokastritsa - wioska leżąca na zachodniej stronie wyspy. Tam, już ponad kilkudziesięcioletnią tradycję mają rejsy po najpiękniejszym na Korfu odcinku wybrzeża, przeprutym licznymi grotami. To właśnie stamtąd można udać się do jednego z najbardziej ciekawych miejsc na wyspie - Rajskiej Plaży, najpiękniejszej plaży Korfu, dostępnej jedynie od strony morza. W Paleokastritsy znajduje się również jedno z miejsc, gdzie można uczyć się nurkowania.

Dlaczego Korfu to świetny wybór, jeśli lubisz zwiedzanie ciekawych miejsc?

Na Korfu do dzisiejszego dnia zachowały się ślady po dawnych wpływach, dlatego wyspa jest szczególnie atrakcyjnym turystycznie miejscem, dla osób zakochanych w odkrywaniu historii. Miasto Korfu to perła architektury Europy. Największy na wyspie zamek - Angelocastro, jest największym na terenie całej Grecji, zachowanym zamkiem bizantyjskim. Niewielki pałac Achillion, który niegdyś należał do cesarzowej Sisi, to jeden z licznych dowodów, że od wieków wyspa uwielbiana była przez europejską arystokrację.

A co z mało znanymi miejscami, z dala od tłumów turystów?

Ze względu na tak dużą liczbę wartych zobaczenia miejsc, Korfu każdego lata odwiedzają rzesze turystów. Mimo tego, wyspa oferuje wiele ciekawych miejsc, w których sezonowego ruchu turystycznego zupełnie się nie czuje. Idealnym przykładem jest Stara Perytia, wioska leżąca u stóp najwyższego szczytu Korfu - Pantokratora, która jest uznawana za jedno z najmniej odkrytych i jednocześnie najciekawszych miejsc w Europie. Na całej wyspie, Stara Perytia znana jest ze wspaniałej kuchni. To właśnie tam najlepiej spróbować tradycyjnych dań Korfu, które są mieszanką kuchni greckiej i weneckiej.

Z JAKICH ATRAKCJI WARTO SKORZYSTAĆ?

 1. Rejs w Paleokastritsy
 2. Zamek Angelocastro
 3. Pałac Achillion
 4. Jedzenie w Starej Perytii
 5. Punkt widokowy Cape Drastis

KTÓRE MIASTA/WIOSKI TRZEBA ODWIEDZIĆ?

 1. Paleokastritsa
 2. Kassiopi
 3. Stara Perytia
 4. Pelekas
 5. Sinarades

PRZY JAKICH PLAŻACH NAJLEPIEJ SIĘ WYKĄPAĆ?

 1. Plaża św. Spirydona Paleokastritsa
 2. Plaża Marathias
 3. Plaża Issos
 4. Plaża Bataria w Kassiopi
 5. Kanał Miłości w Sidari
szkic miasta

Miasto Korfu

Miasto Korfu uznawane jest za najpiękniejszą stolicę wysp Grecji. Jest perłą architektury europejskiej, a jego najstarsza część znajduje się na liście UNESCO. Wyspa Korfu przez wieki przechodziła z rąk do rąk, stanowiąc strategiczny punkt na mapie Europy. Przez cztery wieki należała do Wenecjan. Była również w posiadaniu Francuzów i Brytyjczyków. Ślady wszystkich tych wpływów do dziesiejszego dnia są widoczne przede wszystkim w mieście Korfu. 


Co w mieście Korfu trzeba zobaczyć?

Już sam widok na panoramę miasta, stanowi niebywałą atrakcję turystyczną samą w sobie. Najstarsza część miasta, to zachowany najlepiej w całej Grecji przykład architektury weneckiej. Słynna ulica Liston, jest pozostałością po dominacji Francuzów. Największy pałac w mieście, stanowi pamiątkę po Brytyjczykach. Wspaniały widok na całe miasto roztacza się z dwóch fortec, które spinają najstarszą część stolicy wyspy. Po całym mieście Korfu rozsiana jest ogromna ilość różnorodnych muzeów i ciekawych, typowych greckich miejsc. Już samo spacerowanie po labiryntowych uliczkach miasta jest unikatową atrakcją dla turystów.
Miasto Korfu to również idealne miejsce na zakupy. W starej części miasta najlepiej kupować typowe, greckie wyroby, takie jak oliwa, likiery, wina, miody, wyroby ze skóry. Natomiast w nowej części można znaleźć sklepy znanych europejskich marek. To co jednak szczególnie warto zobaczyć, to codzienne życie mieszkańców wyspy, które nawet w szczycie turystycznego sezonu, niezmiennie płynie swoim lekko spowolnionym, wyspiarskim tempem.

A gdzie warto się zabawić czy też zrelaksować?

Atmosfera miasta jest dość spokojna. Wystarczy jednak udać się nieco dalej na północ by poczuć jak tętni życie nocne wyspy. To właśnie północne przedmieścia zasiane są nocnymi clubami, gdzie można wybawić się w rytmie typowo greckich hitów. Gdzie natomiast udać się na spokojnie wypitą kawę? Bez dwóch zdań do Kanoni. Jest to niezwykle ciekawe miejsce, bo to właśnie tam do dzisiejszego dnia znajdują się pozostałości po starożytnym mieście oraz pas startowy lotniska wyspy. Szczególnie warto zobaczyć punkt widokowy Kanoni, który do dziś stanowi wizytówkę wyspy. Podziwiając tę kolejną atrakcję miasta, najlepiej pić grecką, zimną kawę.
 

KTÓRE ZABYTKI TRZEBA ZOBACZYĆ?

 1. Stara Forteca
 2. Kościół św. Spirydona
 3. Ulica Liston
 4. Widok Kanoni i monastyr Vlacherna
 5. Widok na miasto ze Nowej Fortecy
 1. Muzeum Sztuki Azjatyckiej
 2. Plac Spianada
 3. Wenecka Studnia
 4. Muzeum Sztuki Bizantyjskiej
 5. Pałac Mon Repo

GDZIE MOŻNA ŚWIETNIE ZJEŚĆ?

 1. Chrysomallis
 2. Venetian Well
 3. Cofru Sailing Club
 4. Rex
 5. Pergola
 6. Avli

Atrakcje dla dzieci

Korfu jest idealnym miejscem do spędzenia wakacji razem z dziećmi. Dlaczego? Przede wszystkim wyspa ma sprzyjający dla maluchów klimat. Ponieważ jest mocno wysunięta na północ, nawet w samym środku lata nie jest tu tak gorąco jak w innych częściach Grecji. Na Korfu znajduje się ogromna ilość różnorodnych plaż i wiele z nich jest idealną letnią atrakcją dla dzieci. Piaszczyste plaże gdzie przy brzegu nie jest głęboko, spotkać można między innymi w Sidari. Najcieplejsza woda jest na wschodnim wybrzeżu wyspy. Prawdziwą frajdą dla najmłodszych są również często organizowane na wyspie rejsy.

Które miejsca na Korfu będą idealne dla najmłodszych?

Jednym z najciekawszych miejsc, największą atrakcją dla dzieci jest Aquapark, który znajduje się tuż przy mieście Korfu. Nawet dorośli potrafią spędzić w tym miejscu całe dnie, korzystając z wszystkich jego atrakcji. Podobny choć mniejszy park wodny - Hydropolis znajduje się w Acharawi, w północnej części wyspy. Jeśli natomiast najmłodsi światem morza zainteresowani są jeszcze głębiej, warto udać się z nimi do wielkiego Aquarium w Paleokastritsy. To właśnie tam zobaczyć można najróżniejsze gatunki ryb i stworów morskich, które mieszkają w głębinach Morza Jońskiego.
Ciekawe miejsca związane z morzem, to jednak nie wszystko. Korfu jest wspaniałą wyspą, dla dzieci które jeżdżą bądź chcą rozpocząć jazdę konno. Świetną atrakcją, urozmaicającą czas dzieci, jest stadnina koni - IAOK, która znajduje się w centralnej części wyspy. Za to w niewielkiej wiosce Doucades - znajduje się szpiatal dla osów, który jest fenomenalnym miejscem dla dzieci, które lubią zwierzęta. 

Ale czy na Korfu dla Twojego dziecka jest... bezpiecznie?

Jeśli, ktoś wybiera się na Korfu z dzieckiem warto podkreślić, że wyspa jest bardzo bezpiecznym dla turystów miejscem. Mieszkający tu Grecy, słyną z niebywałej gościnności i swoją opieką otaczają przede wszystkim właśnie dzieci.