Przewodnik po KORFU, cz. 4 – Paleokastritsa, czyli jedno z najpiękniejszych miejsc na Korfu… poniedziałek, 18 sierpnia 2014

   

     W sezonie letnim do wioski nazywanej Paleokastristsa, zjeżdżają się prawdziwe tłumy. Miejscowe tawerny i kawiarenki są zapełnione. Na plażach trudno o wygodne miejsce. Wszędzie mówi się tam we wszystkich językach świata. Mimo tego, że jest to jedno z najbardziej zatłoczonych  miejsc na wyspie, koniecznie trzeba tu przyjechać.

      Paleokastritsa znajduje  się na zachodzie wyspy. Dlaczego latem odwiedza ją aż tylu turystów? To miejsce stanowi swoisty wakacyjny niezbędnik, ma w sobie dokładnie wszystko co potrzeba do idealnego, letniego wypoczynku. Sześć zatok, które to miejsce tworzą, stanowią  plaże jak z folderów reklamowych. Poszarpana linia brzegowa. Klify. Małe jaskinie. Samotne plaże, do których wpłynąć można jedynie statkiem. I niezliczona liczba odcieni niebieskiego, od którego można dostać oczopląsu.

       Za Paleokastritsą  znajduje się  otwarte Morze Jońskie, które  wydaje się tu nie mieć  końca. Jeśli przy dobrej widoczności człowiek wpatrzy się w linie horyzontu, widać jak ta delikatnie się ugina. Podobno jest to najpiękniejszy „balkon” na Morze Jońskie.  To również na wybrzeżu Paleokastritsy została zamieniona w kamień łódź, którą do Itaki wracał Odyseusz.

3 2

KARAVLI, czyli kamień w który została zamieniona łódź Odyseusza.

KARAVLI, czyli kamień w który została zamieniona łódź Odyseusza.

    W  Paleokastritsy najlepiej  udać się w rejs po wybrzeżu. Spróbować jak smakuje homar. Popływać. Poopalać się. Czy też po prostu wypić mrożoną kawę.

    To jednak jeszcze nie koniec atrakcji. Będąc w Paleokastritsy koniecznie trzeba wjechać na jeden z najsłynniejszych punktów widokowych wyspy, czyli słynną Bella Vista oraz odwiedzić tutejszy monastyr. Ale to już tematy na oddzielne posty.

6 7 8 9

16 myśli nt. „Przewodnik po KORFU, cz. 4 – Paleokastritsa, czyli jedno z najpiękniejszych miejsc na Korfu… poniedziałek, 18 sierpnia 2014

 1. My już po krótkim ale ciekawym urlopie w Grecji, bardzo mi pomogły Twoje wpisy i rady. Tak trzymaj 🙂 Jak nazywa sie twoje biuro, chętnie skorzystam w przyszłym roku 🙂 Gecja przepiękna!!!

 2. Ciekawe miejsce, choć zdjęcia chyba nie do końca oddają jego wspomnianą wyjątkowość, wygląda dość “zwyczajnie” – co dla Grecji jest komplementem – bo tam niemal każdy nadmorski zakątek jest równie piękny. :))

 3. Potwierdzam każde słowo… To była ostatnia miejscowość, do której się wybrałyśmy, więc oczy i serca wypełniało nam już piękno poprzednich, ale Paleokastritsa jest poza konkurencją.

 4. Doroto, czy z Paleokastritsy do Sidari można dojechać komunikacją?
  Zastanawiamy się nad bazą wypadową. Paleokastritsy bardzo nam się podoba, ale bez samochodu może być ciężko gdziekolwiek się wybrać (oprócz stolicy). Może podzielić pobyt na Sidari lub Kerkirę i Paleo? Poradź.
  Jak oceniasz pomysł wypożyczenia skutera lub quada?

  • Wydaje mi się, że pobyt można podzielić na mieszkanie w Sidari, Paleo i Kerkirze. To dobry pomysł. Nie wiem czy z Paleo są autobusy do Sidari, aż tak dobrze nie znam rozkładu:P

   • Jesteśmy w okolicy Benitses. Jutro wybieramy się wynajętym samochodem na objazd wyspy. Jakieś sugestie co możemy zobaczyć przez jeden dzień? Stolicę zostawiamy sobie na osobny spacer… 🙂 pzdr Monika i Piotr i Jasiek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.