Z CYKLU: zacznij lekko poniedziałek – Grecy są tak greccy, że mają nawet greckiego McDonalda… poniedziałek, 24 marca 2014

       Mimo, że w greckim radiu słychać amerykańską muzykę,  a na każdym kanale oglądać można amerykańskie filmy, Grecy nie pałają zbytnią miłością do Amerykanów i tym samym niemalże oficjalnie nie lubią tego co amerykańskie. Spotkanie w Grecji  McDonalda, często graniczy z cudem. W Pizzy Hut zazwyczaj pustki. Burger King? KFC? Nawet nie wiem, czy w Elladzie coś takiego  w ogóle istnieje.

 

        Poza tym (a raczej przede wszystkim;) nie ma na świecie niczego lepszego  niż greckie jedzenie! Jednak większość z nas lubi od czasu do czasu posilić się typowym fast foodem – przyznacie sami…  Grecy nie byliby więc sobą, gdyby nie stworzyli własnej wersji typowego McDonalda. Jego nazwa brzmi Goody’s  i jest w każdym większym greckim mieście!

      Goody’s został założony w 1975 roku w Salonikach przez trzech Greków. Obecnie jest jedną z największych greckich firm. W Goody’s można jeść  również poza Elladą. W Albanii, Bułgarii, Portugalii, Macedonii, na Cyprze i Białorusi. Ale co można tam  dostać?  Hamburgery, frytki i innego rodzaju tego typu  jedzenie. Jednak prócz fast foodu, w Goody’s dostępne są  również najróżniejsze sałatki. I co najważniejsze – potrafią być naprawdę  niezłe!  Przyznam, że to właśnie w Goody’s  pierwszy raz jadłam dacos (nasz filmik jak zrobić dacos jest TUTAJ!), czyli tradycyjną sałatkę prosto z Krety. Sezonowo  w Goody’s dostać można krewetki, które również są tam smaczne.

          Pomysł na Goody’s jest doskonałym przykładem tego, jak sprytnie Grecy do swoich narodowych gustów  dostosowują to, co  najbardziej komercyjne i masowe.  Tradycyjna sałatka z Krety dostępna w typowym fast foodzie… Sami przyznacie, że brzmi to genialnie!

 ZOBACZ ZE MNĄ WYSPĘ KORFU!

Mmmniam… DACOS w wersji Goody’s

 

 

26 myśli nt. „Z CYKLU: zacznij lekko poniedziałek – Grecy są tak greccy, że mają nawet greckiego McDonalda… poniedziałek, 24 marca 2014

 1. Hej

  Muszę donieść, że tym razem Grekom się nie udało! Chcieli uciec od tego co Amerykańskie, a powielili koncepcję baru szybkich dań stworzoną przez McDonalda….
  Polecam książkę “Makdonaldyzacja społeczeństw” G. Ritzer i wszystko stanie się jasne 🙂
  Pozdrawiam

  • Nie moge sie z Toba do konca zgodzic… Czy nie udalo? Chyba udalo, a przynajmniej po czesci, biorac pod uwage juz nie samo Goody’s, ale ilosc tawern w przecietnym greckim miasteczku czy miescie.

 2. KFC jest w Grecji, Burger King byl I sie zmyl. Mc Donalds ma swojego Greek Maca z feta I oliwkami ale Goodys wygrywa Grekow swoimi postnymi wstawkami (np teraz w Wlk Poscie)

 3. O tak, kawa lepsza ale frytki ponoc gorsze (tak twierdza moje dziewczyny). No i maja normalna zastawe i sztuccie plus darmowa wode co szczegolnie w lecie jest milym dodatkiem.

 4. Jedzenie z Mc Donaldsa jest o wiele lepsze jak w Goodys.Ostatnio zamkneli wszystkie Mc Donaldsy w Thessalonikach i nie ma dobrych hamburgerow.

 5. McDonald w Grecji? A w życiu! Ani na kontynencie, ani tym bardziej, na wyspach, na oczy nie widziałam.. Za to Goody`s krzyczy z każdej ulicy i każdego rogu.. Przynajmniej w Salonikach..Jednakże, nie skusiłam się jeszcze :]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *