Zakwitły drzewa migdałowe… środa, 20 lutego 2013

 
 
 
     Jest druga połowa lutego. Pogoda w standardową kratkę. Jednego dnia leje i wieje, a drugiego niebo jest bezchmurne i świeci cudowne słońce.
    Dziś był jeden z takich dni, który zwiastuje że wiosna jest jeszcze bliżej. Czuć ją coraz intensywniej. Jednym z namacalnych dowodów, że i w tym roku wiosna naprawdę przyjdzie, jest to że zakwitły drzewa migdałowe.
 
    Te prześliczne drzewa  podobne do wiśni, zakwitają bardzo wcześnie. Jak odróżnić drzewo migdałowe  od wiśniowego? Najszybciej po zapachu. Szkoda, że zdjęcia go nie oddają… Kwiaty drzewa migdałowego wyglądają pięknie, a pachną – jeszcze wspanialej!
 
 
 
 
ENGLISH VERSION:
ALMOND  TREES  HAVE  BLOOMED
      It’s the second half of February. The weather is changing  every day. One day it’s raining and windy. Another day, there are no clouds  and the sun is shining.
     Today was one of those days, when you can feel that spring is about to come. One of the signs is that almond trees have bloomed.
 
     Those beautiful trees bloom very early. Their flowers are similar to cherries. How to recognize them? The easiest way is to smell. What  a pity that photographs don’t give fragrance. Almond trees are really beautiful but their smell is just incredible!
 

 

 
 
 
 
 
 
Przeczytaj więcej…
 
 
 
 
 
 


14 myśli nt. „Zakwitły drzewa migdałowe… środa, 20 lutego 2013

  1. Ale piekne.U nas kwitnie ale zycie na okolicznych stokach bo wciaz bialo i jeszcze ma sypac. Tulipany pewnie znowu kolo czerwca mi sie pokaza w ogrdoku ;-))))

    • Właśnie przeglądałam OK Magazine:))) Pełno zdjęć z greckich stoków. Wszędzie Grecy-celebryci. Ale wszędzie tylko Parnas i Arachowa. Nigdzie nie mogę dopatrzeć się zdjęć z północy…U nas już zakwitły kwiatki z ogrodzie po poprzednich mieszkańcach…:))))

    • Bo na polnocy sie jezdzi a nie pozuje brukowcom.Zwroc uwage, ze na tych zdjeciach (“OK”, he? 😉 celebryty glownie w strojach narciarskich a nie na nartach. Ewentualnie plugiem (czyli po grecku: lambda) do zdjec

    • :DDDD Racja! I rzeczywiście – dokładnie tak jest… Głównie pozowanie. Ale w każdym numerze Ok! jest właśnie Arachova, Parnas i Arachowa… Monitoruje ten magazyn, bo w kawiarence obok nas mają prenumeratę:)))

    • Jeszcze tylko kilka dni, środek marca i pewnie wszystko wystrzeli:)) U nas już marcują się koty. Prawdziwa kocia plaga… Mam nadzieję, że Wasz Mruczek ma się dobrze:))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.